پژوهشکده کیمیازی

پژوهشکده کیمیازی از سال 1391 به منظور پاسخ گویی به نیاز روزافزون جامعه علمی کشور به بررسی آنالیزی دقیق در حوزه مواد پرداخته است و برای رسیدن به این هدف ، فضای تحقیقاتی لازم و گروه های پژوهشی مناسب ایجاد شده تا با استفاده از توان متخصصان داخلی به رفع نیاز صنایع داخلی و جامعه علمی کشور و انجام پروژه های ملی کمک نماید که در مسیر ، پیش برد این هدف  ایجاد یک آزمایشگاه مرجع در امور آنالیزی را شروع نمود .

توانمندی های پژوهشکده

  • انجام خدمات آزمایشگاهی تخصصی در زمینه شیمی  و زیست
  • فراهم آوردن زیر ساخت مناسب برای انجام  پروژه های  تخصصی
  • آنالیز صحیح و دقیق نمونه های  مجهول
  • تعیین راه کارهای مناسب  برای انجام پروژه های ملی و فراملی

گروه شیمی با هدف پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون جامعه علمی کشور به بررسی‌های آنالیزی با دقت و صحت بالا تأسیس شد. ارائه ی هم‌زمان خدمات آنالیزی با کیفیت و قابلیت اطمینان با استفاده از دستگاه‌های دقیق و به‌روز  به واحدهای تولیدی، صنایع و دانشگاهی و همچنین به بخش‌های مسئول در زمینه حفظ سلامت جامعه ازجمله اهداف این مجموعه است. این مجموعه فعالیت‌های خود را با بهره‌مندی از آزمایشگاه مجهز به تجهیزات به‌روز آنالیز مواد، جهت ایجاد آزمایشگاه مرجع در امور آنالیزی معطوف کرده است.

گروه پژوهشی زیست‌شناسی از مجهزترین و کارآمدترین گروه‌های پژوهشی تحقیقاتی در بین مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور است. ایجاد آزمایشگاه مرجع و قابل اعتماد در زمینه‌های مختلف، سیاست­ گذاری و استراتژی مناسب درخصوص شناسایی، پیش­گیری و مقابله با تهدیدهای زیستی، ارائه همزمان خدمات با کیفیت و قابل اطمینان با استفاده از دستگاه‌های دقیق و به­ روز و یاری‌نمودن بخش‌های درگیر در جهت حفاظت از منابع بومی کشور و حفظ سلامت جامعه از اهداف تشکیل این گروه است. علاوه­ بر این موارد کمک به جامعه دانشجویی کشور در زمینه فراهم­ کردن امکانات جهت انجام پروژه ­های ارزشمند و پاسخ­گویی به نیاز روزافزون جامعه علمی کشور با استفاده بهینه از توان متخصصان داخلی نیز از جمله فعالیت‌ها و اهداف این گروه را تشکیل می‌دهد.

 

 

 

تیمی مجرب در طراحی و ساخت دستگاه های مختلف آنالیزی با هدف کاهش وابستگی به تولید کنندگان خارجی

محصولات

اخبار علمی و پژوهشی

دانشمندان به زودی می‌توانند با استفاده از قوی‌ترین منبع تابش گامای جهان، درک بهتری از ریشه‌های عنصری اکسیژن بدست بیاورند. این سیستم قرار است در تاسیسات تحقیقات فیزیک هسته‌ای ELI در رومانی اجرایی شود.
اولین جشنواره پژوهشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.